فیلترها
عملکرد
جستجو

وی ام پروتئین پودر مکمل غذایی

65,400 تومان
مکمل وی ام پروتئین پودر مکمل غذایی ایران دارو به منظور جبران و پیشگیری از کمبود املاح معدنی و فقر پروتئین بدن، نظیر کاهش وزن بر اثر امراض مختلف، زخم های عمیق، سوختگی‌های شدید، اعمال جراحی، کاهش مقاومت بدن نسبت به عفونت، سوء تغذیه در کودکان و افراد مسن، حاملگی، شیردهی و بیماری کواشیور کور استفاده می‌شود.
شناسه کالا در انبار: 06260155410206

معرفی وی ام پروتئین پودر مکمل غذایی

وی ام پروتئین پودر مکمل غذایی دارای انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن می باشد. این محصول مکمل غذایی مناسبی برای افرادی است که قادر نیستند نیاز طبیعی بدن خود به این مواد ضروری را با مصرف خوراکی تامین کنند. این مکمل دارای 10 ساشه 15 گرمی در هر بسته است.

ویتامین‌ها و مواد معدنی موجود در مکمل غذایی وی ام پروتئین پودر مکمل غذایی

ویتامین A

ویتامین A باعث شکل گیری و تقویت دندان‌ها، بافت اسکلتی و بافت نرم، غشاهای مخاطی و ایجاد پوست سالم میشود. این ویتامین را با نام رتینول هم می‌شناسند چون در شبکیه چشم (رتینا) رنگدانه تولید می‌کند. ویتامین A باعث تقویت قوه بینایی به ویژه در نور کم می‌شود. همچنین در تولید مثل و نیز شیردهی در زنان مورد نیاز است. کاروتنوئیدها، درواقع رنگدانه‌های تیره ای هستند که بیشتر در غذاهای گیاهی یافت می شوند که سپس به ویتامین A تبدیل می شوند.

یکی از این کاروتنوئیدها بتاکاروتن است. بتاکاروتن به عنوان یک آنتی اکسیدان نیز مطرح می باشد. آنتی اکسیدان‌ها از سلول‌ها در مقابل آسیب های ناشی از مواد ناپایدار بنام رادیکال‌های آزاد محافظت می کند. دانشمندان معتقدند که رادیکال‌های آزاد در بعضی از بیماری‌های مزمن نقش مفیدی دارند و می توانند در فرآیند تخریبی که در اثر سالخوردگی در بدن رخ می‌دهد، شرکت می‌کنند.

این ویتامین نیز در جلوگیری و حذف عفونت‌های پوستی، سلامت مو، دندان‌ها و لثه‌ها بسیار حائز اهمیت است. ویتامین A می تواند میزان نفوذپذیری مویرگ‌های خونی را افزایش دهد فلذا باعث اکسیژن گیری بیشتر و بهتر بافت‌ها می‌شود. علاوه بر این موارد در جلوگیری از پیری زودرس، افزایش امید به زندگی و تقویت نیروی جوانی موثر است.

ویتامین‌های گروه B

ویتامین‌های گروه B برای بدن انسان منافع زیادی دارند، نظیر افزایش و تقویت میزان متابولیسم و سوخت و ساز بدن، تقویت و افزایش سلامت پوست و قدرت عضلانی، افزایش و تقویت سیستم ایمنی و دستگاه عصبی، افزایش رشد و تقسیم سلولی، به ویژه در گلبول‌های قرمز خونی که باعث جلوگیری از کم خونی می‌شود. کاهش خطر سرطان پانکراس که این نوع سرطان از کشنده ترین انواع سرطان شناخته شده است. همه این ویتامین‌ها در آب محلول هستند و در تمام بدن منتشر می‌شوند.

تیامین یا ویتامین B1 در تبدیل کربوهیدرات‌ها به انرژی مفید است. بعلاوه اینکه در عملکرد طبیعی قلب، سیستم عصبی و عضلات بدن ضروری است.

ریبوفلاوین یا ویتامین B2 در کنار سایر ویتامین‌های این گروه عمل می‌کند. این ویتامین موجب رشد بدن و تشکیل دهنده گلبول‌های قرمز خونی می باشد و در روند آزاد نمودن انرژی کربوهیدرات‌ها نیز مشارکت دارد.

ویتامین B6 عمل اکسیژن رسانی کافی به مغز را اجرا می‌کند،سیستم ایمنی بدن را تقویت نموده و خواص آنتی اکسیدانی آن باعث ایمنی بدن از شر ترکیبات سمی می‌شود.

ویتامین B12 همچون سایر ویتامین‌های گروه B در متابولیسم بدن اهمیت دارد. این ویتامین در تولید گلبول‌های قرمز خون و تقویت سیستم عصبی مرکزی نقش بالایی دارد.

ویتامین C

ویتامین C ویتامینی محلول در آب است که از جنبه رشد و تکامل طبیعی به ویژه در کودکان اهمیت زیادی دارد. این ویتامین جهت رشد و ترمیم بافتهای بدن در تمام بخش‌ها مورد نیاز است و در تولید کلاژن، پروتئین هایمهم در ترمیم پوست، تاندون‌ها، لیگامنت‌ها و رگ‌های خونی نیز نقشی فعالیدارد.

ویتامین C در بهبود زخم‌ها و ترمیم و تقویت غضروف، استخوان و دندان‌ها نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. ابن ویتامین یکی از انواع آنتی اکسیدان‌های موجود در بدن است از دیگر آنتی اکسیدان‌های معروف ویتامین E و بتاکاروتن هستند. آنتی اکسیدان‌ها موجب جلوگیری از آسیب رادیکال‌های آزاد بر بدن می‌شوند.

ویتامین D

رشد و تقویت استخوان‌ها تا میزان زیادی وابسته به ویتامین D است. این ویتامین محلول در چربی است و در فرایند متابولیسم طبیعی کلسیم مورد نیاز است. ویتامین D در جلوگیری از بروز بیماری ریکتز (Rickets) موثر و ضروری است. این بیماری که ناشی از کمبود ویتامین D است، اکثرا کودکان را درگیر می کند که علائم آن تشکیل ناقص و غیر طبیعی استخوانها، اختلال در مصرف کلسیم بدن و ضعف ناشی از آن می باشد.

ویتامین D در فرایند جذب کلسیم، فسفر و سایر مواد معدنی از سیستم گوارشی مفید هستند. همچنین غدد پاراتیروئید جهت انجام عملکرد طبیعی خود به این ویتامین نیازمند هستند. غدد پاراتیروئید مقادیر لازم کلسیم خون را تنظیم می‌کند. ویتامین D در دوره کودکی و نوجوانی در تشکیل دندان‌ها و استخوان‌ها بسیار اهمیت دارد. وجود مقادیر مناسب ویتامین D در بدن در دوران بارداری علاوه بر داشتن منافع زیاد برای مادر، در سیر تکامل طبیعی نوزاد نیز بسیارحائز اهمیت است.

ویتامین E

ویتامین E یک آنتی اکسیدان مهم است که از بدن در برابر آسیب های ناشی از رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند. رادیکال‌های آزاد به سلول‌ها، بافت‌ها و اندام‌های بدن آسیب می‌رسانند و در اکثر بیماری‌ها نقش دارند. ویتامین E همچنین در ایجاد گلبول‌های قرمز خون مشارکت داشته و در استفاده از ویتامین K به بدن کمک می‌کند.

تاثیر ویتامین E در جلوگیری از سرطان، بیماری قلبی، زوال عقلی، بیماری‌های کبدی و سایر اختلالات همچنان در دست بررسی است. ویتامین E در مقادیر کم می‌تواند از قلب محافظت کند.

روی

روی یک عنصر ضروری در تغذیه انسان، با وجود گستره وسیعی از نقش‌های بیولوژیکی است. روی نقش ساختاری و تنظیم کننده ای  در بیش از ۲۰۰ آنزیم شناخته شده در بدن انسان ایفا می کند. روی در همه ارگان‌ها، بافت‌ها، مایعات و ترشحات بدن موجود است. متاسفانه امروزه شیوع کمبود متوسط تا شدید روی در کشورهای در حال توسعه همچنان بالاست. روی جهت حفظ و تقویت سلامت پوست، مو و ناخن ضروری است.

کلسیم

کلسیم از مهمترین مواد معدنی جهت رشد، سلامت و تولید مثل در بدن انسان است.کلسیم در ساخته شدن طبیعی دندان‌ها و استخوان‌ها شرکت نموده و می‌توان گفت که مقادیر مناسب از آن در طول زندگی می‌تواند از بروز اوستئوپروزیس (osteoporosis) جلوگیری کند. کلسیم در فرایندهایی مانند انعقاد خون، انتقال پیام‌های عصبی، انقباض عضلانی و آزادسازی تعدادی از هورمون‌ها نقش موثری دارد. همچنین برای ضربان‌های طبیعی قلب وجود کلسیم ضروری است.

آهن

بدن انسان به منظور تولید پروتئین‌های حامل اکسیژن با نام هموگلوبین و میوگلوبین به آهن نیاز دارد. هموگلوبین در گلبول‌های قرمز خون و میوگلوبین در عضلات بدن یافت می‌شود. همچنین آهن در ساختار اکثر پروتئین‌های بدن انسان به کار رفته است.

مس

مس در بدن انسان از اجزای تشکیل دهنده آنزیم‌های متعدد محسوب می شود که در ترکیب با پروتئین‌های متعدد در خون دیده می‌شود. مس در قرارگیری آهن در ساختار هموگلوبین شرکت نموده و باعث تحریک رشد گلبول‌های قرمز خون می‌گردد. همچنین بعنوان قسمتی از ساختار آنزیم‌های گوارشی مطرح است. مس اسید آمینه تیروزین را قابل استفاده می کند و آن را به فاکتور رنگدانه ای در مو و پوست تبدیل می‌کند. همچنین جهت استفاده از ویتامین C بدن به عنصر مس نیاز دارد.

منیزیم

منیزیم در بدن عملکردهای مهمی دارد که از آن جمله می‌توان به اثر آن در انقباض و آزاد شدن عضله‌ها، نقش آن در عملکرد برخی آنزیم‌های بدن و اهمیت بالای ان در تولید و انتقال انرژی و همچنین سنتز پروتئین اشاره داشت.

فسفر

فسفر یکی از فراوان ترین آنیون های درون سلولی در بدن انسان به شمار می‌رود. فسفر در بدن جهت ذخیره و متابولیسم انرژی، استفاده از ویتامین‌های گروه B، بافری کردن مایعات بدن، ترشح یون‌های هیدروژن از کلیه و عملکرد صحیح عضلات و عصب و نیز حفظ تعدال کلسیم حائز اهمیت است. فسفر در تشکیل استخوان‌ و دندان‌ها و جهت داشتن استخوان‌ها و بافت‌های نرم سالم بدن ضروری است. عدم وجود مقادیر کافی فسفات در بدن موجب هیپوفسفاتمیا (فسفات کم در خون) می‌شود که می‌تواند خطرات فراوانی را برای سلامتی ایجاد کند.

پتاسیم

پتاسیم یک ماده معدنی بسیار ضروری برای بدن است که در فرایند متابولیسم و عملکردهای بدن نقش‌های مهمی دارد. پتاسیم در تنظیم تعادل اسیدی – بازی بدن نقش ایفا می‌کند. همچنین در متابولیسم کربوهیدرات‌ها و سنتز پروتئین اسید‌های آمینه شرکت دارد. پتاسیم جهت تولید عضله و در حالت کلی جهت رشد بدن، بسیار اهمیت دارد.

منیزیم

منیزیم در بدن عملکردهای مهمی ایفا می کند که می‌توان به تأثیر آن در انقباض و آزاد شدن عضله‌ها، نقش آن در عملکرد برخی آنزیم‌ها در بدن و اهمیت آن در تولید و انتقال انرژی و نیز در سنتز پروتئین اشاره نمود.

منگنز

منگنز از جمله اجزای مهم تشکیل دهنده بسیاری از سیستم‌های آنزیمی می باشد که در متابولیسم کربوهیدرات‌ها، چربی‌ها و پروتئین‌ها شرکت دارد. منگنز به صورت ترکیب با کولین در گوارش و استفاده از چربی کمک می‌کند. همچنین باعث تقویت اعصاب و مغز و نیز ایجاد حرکت مناسب و هماهنگ بین مغز، اعصاب و عضلات در هر بخش از بدن می شود.

منگنز در تولید مثل طبیعی بدن و عملکرد طبیعی غدد پستانی انسان دخیل است. فقر دراز مدت منگنز  باعث تاخیر در رشد، اختلالات گوارشی، تکامل غیر عادی و بد شکلی‌ها در استخوان‌ها می‌گردد. همچنین کمبود این عنصر مهم ممکن است باعث ناباروری در مردان و زنان و ناتوانی جنسی در مردان گردد. از طریق رعایت رژیم‌های غذایی مناسب می توان میزان منگنز مورد نیاز بدن را جبران نمود و کمبود شدید آن بسیار به ندرت رخ می‌دهد.

خواص وی ام پروتئین پودر مکمل غذایی

بر طرف کننده اختلال ضعف پروتئین بدن به دلیل کاهش وزن ناگهانی در اثر بیماری‌های مختلف، بریدگی‌های عمیق، سوختگی‌های شدید، اعمال جراحی

مقابله با کاهش توان و مقاومت بدن نسبت به عفونت

مناسب برای سوء تغذیه کودکان و افراد مسن

دارای انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی

قابل استفاده دردوره بارداری، شیردهی

مناسب برای بیماری کواشیور کور

دارای طعم مطلوب شکلات

حاوی پروتئین شیر

دارای فنیل آلانین

نحوه مصرف

▪️بزرگسالان: جهت مصرف، باید محتویات یک ساشه را در یک لیوان دارای 130 میلی لیتر آب یا شیر یا آب میوه و یا هر نوشیدنی دیگر افزوده و بعد از مخلوط کردن مصرف نمایید.

▪️کودکان: میزان مصرف بر اساس سن کودک تعیین می‌شود، در این مورد از راهنمایی پزشک یا داروساز می‌توانید استفاده کنید.

لطفا توجه کنید

معمولا اکثر ویتامین‌ها ( به جز ویتاکین A و D) و مواد معدنی خیلی خوب تحمل می‌شوند. همچنین فسفو پروتئین‌ها (کازئین به شکل کلسیم کازئینات) سازگاری خوبی برای بدن دارند بنابراین این دارو عوارض جانبی را ایجاد نمی کند. ولی مصرف زیاد ویتامین A و D باعث هیپرویتامینوز می‌شود.

در صورت سابقه واکنش‌های حساسیتی و غیر عادی نسبت به هریک از اجزای فرمول، هیپرکلسمی و اختلال عملکرد کلیه، هیپرویتامینوز و اختلال جذب، قبل از مصرف این محصول حتما با پزشک خود مشورت کنید.

دارو را در مکان خشک و در دمای کمتر از 30 درجه سانتیگراد نگهداری کنید و از مصرف داروهای تاریخ گذشته خودداری نمایید.

این محصول یک مکمل تغذیه ای است و جهت پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری نیست.

مصرف این دارو در دوران بارداری و شیردهی ممنوعیتی ندارد.

پس از باز شدن ساشه بلافاصله آن را مصرف کنید.

مصرف این پودر در بیماران فنیل کتونوریا ممنوع است.

در صورت نیاز می توانید مقداری شکر اضافه نمایید.

بررسی و نظر خود را بنویسید
  • تنها کاربران عضو می توانند بررسی خود را بنویسند
*
*
  • بد
  • عالی
*
*
*

معرفی وی ام پروتئین پودر مکمل غذایی

وی ام پروتئین پودر مکمل غذایی دارای انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن می باشد. این محصول مکمل غذایی مناسبی برای افرادی است که قادر نیستند نیاز طبیعی بدن خود به این مواد ضروری را با مصرف خوراکی تامین کنند. این مکمل دارای 10 ساشه 15 گرمی در هر بسته است.

ویتامین‌ها و مواد معدنی موجود در مکمل غذایی وی ام پروتئین پودر مکمل غذایی

ویتامین A

ویتامین A باعث شکل گیری و تقویت دندان‌ها، بافت اسکلتی و بافت نرم، غشاهای مخاطی و ایجاد پوست سالم میشود. این ویتامین را با نام رتینول هم می‌شناسند چون در شبکیه چشم (رتینا) رنگدانه تولید می‌کند. ویتامین A باعث تقویت قوه بینایی به ویژه در نور کم می‌شود. همچنین در تولید مثل و نیز شیردهی در زنان مورد نیاز است. کاروتنوئیدها، درواقع رنگدانه‌های تیره ای هستند که بیشتر در غذاهای گیاهی یافت می شوند که سپس به ویتامین A تبدیل می شوند.

یکی از این کاروتنوئیدها بتاکاروتن است. بتاکاروتن به عنوان یک آنتی اکسیدان نیز مطرح می باشد. آنتی اکسیدان‌ها از سلول‌ها در مقابل آسیب های ناشی از مواد ناپایدار بنام رادیکال‌های آزاد محافظت می کند. دانشمندان معتقدند که رادیکال‌های آزاد در بعضی از بیماری‌های مزمن نقش مفیدی دارند و می توانند در فرآیند تخریبی که در اثر سالخوردگی در بدن رخ می‌دهد، شرکت می‌کنند.

این ویتامین نیز در جلوگیری و حذف عفونت‌های پوستی، سلامت مو، دندان‌ها و لثه‌ها بسیار حائز اهمیت است. ویتامین A می تواند میزان نفوذپذیری مویرگ‌های خونی را افزایش دهد فلذا باعث اکسیژن گیری بیشتر و بهتر بافت‌ها می‌شود. علاوه بر این موارد در جلوگیری از پیری زودرس، افزایش امید به زندگی و تقویت نیروی جوانی موثر است.

ویتامین‌های گروه B

ویتامین‌های گروه B برای بدن انسان منافع زیادی دارند، نظیر افزایش و تقویت میزان متابولیسم و سوخت و ساز بدن، تقویت و افزایش سلامت پوست و قدرت عضلانی، افزایش و تقویت سیستم ایمنی و دستگاه عصبی، افزایش رشد و تقسیم سلولی، به ویژه در گلبول‌های قرمز خونی که باعث جلوگیری از کم خونی می‌شود. کاهش خطر سرطان پانکراس که این نوع سرطان از کشنده ترین انواع سرطان شناخته شده است. همه این ویتامین‌ها در آب محلول هستند و در تمام بدن منتشر می‌شوند.

تیامین یا ویتامین B1 در تبدیل کربوهیدرات‌ها به انرژی مفید است. بعلاوه اینکه در عملکرد طبیعی قلب، سیستم عصبی و عضلات بدن ضروری است.

ریبوفلاوین یا ویتامین B2 در کنار سایر ویتامین‌های این گروه عمل می‌کند. این ویتامین موجب رشد بدن و تشکیل دهنده گلبول‌های قرمز خونی می باشد و در روند آزاد نمودن انرژی کربوهیدرات‌ها نیز مشارکت دارد.

ویتامین B6 عمل اکسیژن رسانی کافی به مغز را اجرا می‌کند،سیستم ایمنی بدن را تقویت نموده و خواص آنتی اکسیدانی آن باعث ایمنی بدن از شر ترکیبات سمی می‌شود.

ویتامین B12 همچون سایر ویتامین‌های گروه B در متابولیسم بدن اهمیت دارد. این ویتامین در تولید گلبول‌های قرمز خون و تقویت سیستم عصبی مرکزی نقش بالایی دارد.

ویتامین C

ویتامین C ویتامینی محلول در آب است که از جنبه رشد و تکامل طبیعی به ویژه در کودکان اهمیت زیادی دارد. این ویتامین جهت رشد و ترمیم بافتهای بدن در تمام بخش‌ها مورد نیاز است و در تولید کلاژن، پروتئین هایمهم در ترمیم پوست، تاندون‌ها، لیگامنت‌ها و رگ‌های خونی نیز نقشی فعالیدارد.

ویتامین C در بهبود زخم‌ها و ترمیم و تقویت غضروف، استخوان و دندان‌ها نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. ابن ویتامین یکی از انواع آنتی اکسیدان‌های موجود در بدن است از دیگر آنتی اکسیدان‌های معروف ویتامین E و بتاکاروتن هستند. آنتی اکسیدان‌ها موجب جلوگیری از آسیب رادیکال‌های آزاد بر بدن می‌شوند.

ویتامین D

رشد و تقویت استخوان‌ها تا میزان زیادی وابسته به ویتامین D است. این ویتامین محلول در چربی است و در فرایند متابولیسم طبیعی کلسیم مورد نیاز است. ویتامین D در جلوگیری از بروز بیماری ریکتز (Rickets) موثر و ضروری است. این بیماری که ناشی از کمبود ویتامین D است، اکثرا کودکان را درگیر می کند که علائم آن تشکیل ناقص و غیر طبیعی استخوانها، اختلال در مصرف کلسیم بدن و ضعف ناشی از آن می باشد.

ویتامین D در فرایند جذب کلسیم، فسفر و سایر مواد معدنی از سیستم گوارشی مفید هستند. همچنین غدد پاراتیروئید جهت انجام عملکرد طبیعی خود به این ویتامین نیازمند هستند. غدد پاراتیروئید مقادیر لازم کلسیم خون را تنظیم می‌کند. ویتامین D در دوره کودکی و نوجوانی در تشکیل دندان‌ها و استخوان‌ها بسیار اهمیت دارد. وجود مقادیر مناسب ویتامین D در بدن در دوران بارداری علاوه بر داشتن منافع زیاد برای مادر، در سیر تکامل طبیعی نوزاد نیز بسیارحائز اهمیت است.

ویتامین E

ویتامین E یک آنتی اکسیدان مهم است که از بدن در برابر آسیب های ناشی از رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند. رادیکال‌های آزاد به سلول‌ها، بافت‌ها و اندام‌های بدن آسیب می‌رسانند و در اکثر بیماری‌ها نقش دارند. ویتامین E همچنین در ایجاد گلبول‌های قرمز خون مشارکت داشته و در استفاده از ویتامین K به بدن کمک می‌کند.

تاثیر ویتامین E در جلوگیری از سرطان، بیماری قلبی، زوال عقلی، بیماری‌های کبدی و سایر اختلالات همچنان در دست بررسی است. ویتامین E در مقادیر کم می‌تواند از قلب محافظت کند.

روی

روی یک عنصر ضروری در تغذیه انسان، با وجود گستره وسیعی از نقش‌های بیولوژیکی است. روی نقش ساختاری و تنظیم کننده ای  در بیش از ۲۰۰ آنزیم شناخته شده در بدن انسان ایفا می کند. روی در همه ارگان‌ها، بافت‌ها، مایعات و ترشحات بدن موجود است. متاسفانه امروزه شیوع کمبود متوسط تا شدید روی در کشورهای در حال توسعه همچنان بالاست. روی جهت حفظ و تقویت سلامت پوست، مو و ناخن ضروری است.

کلسیم

کلسیم از مهمترین مواد معدنی جهت رشد، سلامت و تولید مثل در بدن انسان است.کلسیم در ساخته شدن طبیعی دندان‌ها و استخوان‌ها شرکت نموده و می‌توان گفت که مقادیر مناسب از آن در طول زندگی می‌تواند از بروز اوستئوپروزیس (osteoporosis) جلوگیری کند. کلسیم در فرایندهایی مانند انعقاد خون، انتقال پیام‌های عصبی، انقباض عضلانی و آزادسازی تعدادی از هورمون‌ها نقش موثری دارد. همچنین برای ضربان‌های طبیعی قلب وجود کلسیم ضروری است.

آهن

بدن انسان به منظور تولید پروتئین‌های حامل اکسیژن با نام هموگلوبین و میوگلوبین به آهن نیاز دارد. هموگلوبین در گلبول‌های قرمز خون و میوگلوبین در عضلات بدن یافت می‌شود. همچنین آهن در ساختار اکثر پروتئین‌های بدن انسان به کار رفته است.

مس

مس در بدن انسان از اجزای تشکیل دهنده آنزیم‌های متعدد محسوب می شود که در ترکیب با پروتئین‌های متعدد در خون دیده می‌شود. مس در قرارگیری آهن در ساختار هموگلوبین شرکت نموده و باعث تحریک رشد گلبول‌های قرمز خون می‌گردد. همچنین بعنوان قسمتی از ساختار آنزیم‌های گوارشی مطرح است. مس اسید آمینه تیروزین را قابل استفاده می کند و آن را به فاکتور رنگدانه ای در مو و پوست تبدیل می‌کند. همچنین جهت استفاده از ویتامین C بدن به عنصر مس نیاز دارد.

منیزیم

منیزیم در بدن عملکردهای مهمی دارد که از آن جمله می‌توان به اثر آن در انقباض و آزاد شدن عضله‌ها، نقش آن در عملکرد برخی آنزیم‌های بدن و اهمیت بالای ان در تولید و انتقال انرژی و همچنین سنتز پروتئین اشاره داشت.

فسفر

فسفر یکی از فراوان ترین آنیون های درون سلولی در بدن انسان به شمار می‌رود. فسفر در بدن جهت ذخیره و متابولیسم انرژی، استفاده از ویتامین‌های گروه B، بافری کردن مایعات بدن، ترشح یون‌های هیدروژن از کلیه و عملکرد صحیح عضلات و عصب و نیز حفظ تعدال کلسیم حائز اهمیت است. فسفر در تشکیل استخوان‌ و دندان‌ها و جهت داشتن استخوان‌ها و بافت‌های نرم سالم بدن ضروری است. عدم وجود مقادیر کافی فسفات در بدن موجب هیپوفسفاتمیا (فسفات کم در خون) می‌شود که می‌تواند خطرات فراوانی را برای سلامتی ایجاد کند.

پتاسیم

پتاسیم یک ماده معدنی بسیار ضروری برای بدن است که در فرایند متابولیسم و عملکردهای بدن نقش‌های مهمی دارد. پتاسیم در تنظیم تعادل اسیدی – بازی بدن نقش ایفا می‌کند. همچنین در متابولیسم کربوهیدرات‌ها و سنتز پروتئین اسید‌های آمینه شرکت دارد. پتاسیم جهت تولید عضله و در حالت کلی جهت رشد بدن، بسیار اهمیت دارد.

منیزیم

منیزیم در بدن عملکردهای مهمی ایفا می کند که می‌توان به تأثیر آن در انقباض و آزاد شدن عضله‌ها، نقش آن در عملکرد برخی آنزیم‌ها در بدن و اهمیت آن در تولید و انتقال انرژی و نیز در سنتز پروتئین اشاره نمود.

منگنز

منگنز از جمله اجزای مهم تشکیل دهنده بسیاری از سیستم‌های آنزیمی می باشد که در متابولیسم کربوهیدرات‌ها، چربی‌ها و پروتئین‌ها شرکت دارد. منگنز به صورت ترکیب با کولین در گوارش و استفاده از چربی کمک می‌کند. همچنین باعث تقویت اعصاب و مغز و نیز ایجاد حرکت مناسب و هماهنگ بین مغز، اعصاب و عضلات در هر بخش از بدن می شود.

منگنز در تولید مثل طبیعی بدن و عملکرد طبیعی غدد پستانی انسان دخیل است. فقر دراز مدت منگنز  باعث تاخیر در رشد، اختلالات گوارشی، تکامل غیر عادی و بد شکلی‌ها در استخوان‌ها می‌گردد. همچنین کمبود این عنصر مهم ممکن است باعث ناباروری در مردان و زنان و ناتوانی جنسی در مردان گردد. از طریق رعایت رژیم‌های غذایی مناسب می توان میزان منگنز مورد نیاز بدن را جبران نمود و کمبود شدید آن بسیار به ندرت رخ می‌دهد.

خواص وی ام پروتئین پودر مکمل غذایی

بر طرف کننده اختلال ضعف پروتئین بدن به دلیل کاهش وزن ناگهانی در اثر بیماری‌های مختلف، بریدگی‌های عمیق، سوختگی‌های شدید، اعمال جراحی

مقابله با کاهش توان و مقاومت بدن نسبت به عفونت

مناسب برای سوء تغذیه کودکان و افراد مسن

دارای انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی

قابل استفاده دردوره بارداری، شیردهی

مناسب برای بیماری کواشیور کور

دارای طعم مطلوب شکلات

حاوی پروتئین شیر

دارای فنیل آلانین

نحوه مصرف

▪️بزرگسالان: جهت مصرف، باید محتویات یک ساشه را در یک لیوان دارای 130 میلی لیتر آب یا شیر یا آب میوه و یا هر نوشیدنی دیگر افزوده و بعد از مخلوط کردن مصرف نمایید.

▪️کودکان: میزان مصرف بر اساس سن کودک تعیین می‌شود، در این مورد از راهنمایی پزشک یا داروساز می‌توانید استفاده کنید.

لطفا توجه کنید

معمولا اکثر ویتامین‌ها ( به جز ویتاکین A و D) و مواد معدنی خیلی خوب تحمل می‌شوند. همچنین فسفو پروتئین‌ها (کازئین به شکل کلسیم کازئینات) سازگاری خوبی برای بدن دارند بنابراین این دارو عوارض جانبی را ایجاد نمی کند. ولی مصرف زیاد ویتامین A و D باعث هیپرویتامینوز می‌شود.

در صورت سابقه واکنش‌های حساسیتی و غیر عادی نسبت به هریک از اجزای فرمول، هیپرکلسمی و اختلال عملکرد کلیه، هیپرویتامینوز و اختلال جذب، قبل از مصرف این محصول حتما با پزشک خود مشورت کنید.

دارو را در مکان خشک و در دمای کمتر از 30 درجه سانتیگراد نگهداری کنید و از مصرف داروهای تاریخ گذشته خودداری نمایید.

این محصول یک مکمل تغذیه ای است و جهت پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری نیست.

مصرف این دارو در دوران بارداری و شیردهی ممنوعیتی ندارد.

پس از باز شدن ساشه بلافاصله آن را مصرف کنید.

مصرف این پودر در بیماران فنیل کتونوریا ممنوع است.

در صورت نیاز می توانید مقداری شکر اضافه نمایید.