فیلترها
عملکرد
جستجو
مروری کلی بر مکمل های ورزشی
0 مروری کلی بر مکمل های ورزشی

مکمل های ورزشی از سه دسته پروتئین ها ، کربوهیدرات ها و چربی ها  و همچنین برخی مواد آنتی اکسیدان تشکیل شده اند .

پروتئین ها :

این دسته از مواد مغذی از 21 نوع اسید آمینه تشکیل شده اند که 11 نوع را بدن قادر به تولید آنها است و به آنها اسید آمینه های غیر ضروری گفته می شود و 9 اسید آمینه هم بعلت اینکه بدن قادر به ساخت آنها نیست باید از طریق تغذیه به بدن وارد شود که آنها را  اسید آمینه های ضروری می نامند.

از بین اسید آمینه های ضروری ، سه اسید آمینه لوسین ، ایزولوسین و والین به علت کاربرد در مکمل ه...

0 مکمل کلسیم را فراموش نکنید !

این نوشته از سلامت دات لایف برای آن هایی است که میبایست مکمل کلسیم را مصرف کنند. آقایان  بالای 65 سال و بانوان در سن بعد از یائسگی ، باید هوشیار باشند و بدانند که مصرف بیشتر لبنیات برای آنها الزامی است و می تواند از بسیاری از بیماری ها و سرطان ها جلوگیری کند. البته می توانید مکمل کلسیم به همراه قرص های ویتامین D هم مصرف کنند. مکمل های کلسیم اغلب در کابینت هر خانه‌ای پیدا می‌شوند و افراد در گروه‌های سنی مختلف آنها را مصرف می‌کنند.

در واقع ، آن دسته از افرادی هم که ورزشکارند از مکمل کلسیم استفاده...

0 مزایای مصرف قرص پریناتال در دوران بارداری

قرص پریناتال از داروهایی است که مورد استفاده زنان باردار است. مصرف این دارو به سلامت جنین کمک شایانی می کند و علاوه بر آن به سلامت استخوان های مادر هم کمک می کند.

قرص پریناتال

برای زنان در دوران بارداری و شیردهی طراحی شده است. این مولتی ویتامین حاوی 13 نوع از ویتامین ها و مواد معدنی لازم برای دوران بارداری و شیردهی است و توصیه می شود از ماه چهارم بارداری تا پایان شیردهی از آن استفاده شود. این دارو احتمال بروز ناهنجاری های مغز یا نخاع در جنین را از بین می برد و در تقویت سیستم عصبی موثر ...

0 میزان و نحوه مصرف مکمل ها در دوران بارداری

مکمل آهن

در دوران بارداری نیاز به آهن تا دو برابر قبل از بارداری افزایش می یابد. این میزان افزایش نیاز به آهن برای رشد جفت و جنین به حدی است که به هیچ وجه از طریق مصرف مواد غذایی تامین نمی شود بنابراین مصرف یک عدد قرص آهن (سولفات فرو) برای پیشگیری از کم خونی فقر آهن و عوارض ناشی از کمبود شدید و متوسط آن بر رشد و تکامل جنین و سلامت مادر از جمله مرگ و میر مادران، زایمان زودرس، رشد ناکافی جنین و افزایش خطر مرگ و میر جنین ضروری است. ، خانم های باردار باید از شروع هفته 16 بارداری یک عدد قرص سولفات ف...